A 2019. júliusában 2018-1.1.1-MKI pályázati konstrukció keretében indított projektünk hamarosan az első mérföldkövéhez érkezik. „Rugalmas, adaptív eszközintegrációs keretrendszer nukleáris medicina laboratóriumi információs rendszerekhez” elnevezésű projekt a tervezett ütemezés szerint halad, az első év kutatási tevékenységgel, rendszertervezéssel és a keretrendszer kialakításával telt. Emellett kidolgozásra került a keretrendszerhez tartozó fejlesztői módszertan is, mely a későbbi keretrendszeri bővítési lehetőségeket részletezi. A szoftverfjlesztési feladatokat lezártuk, jelenleg a rendszer többlépcsős verifikációja, tesztelése zajlik, valamint hibajavítást stabilizációs feladatokat végzünk. A második munkaszakaszban a tesztelési feladatokat folytatjuk a piacra jutással kapcsolatos marketing feladatok mellett.
projekt indítása
Az ArgonSoft Kft. ismét sikeresen pályázott a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által nyújtott támogatásra. A 2018-1.1.1-MKI pályázati konstrukció keretében működő „Rugalmas, adaptív eszközintegrációs keretrendszer nukleáris medicina laboratóriumi információs rendszerekhez” elnevezésű projektünk 64,5 millió Ft támogatást nyert.
A 2020. év végén befejeződő projektben a rákdiagnosztikai vegyületek gyártási folyamatának hatékonyabbá és gyorsabbá tételét tűztük ki célul, egy LIMS rendszerekhez kialakításra kerülő rugalmas integrációs keretrendszer kidolgozásával. A 2019 júliusában kezdődött időszakban olyan IT megoldás fejlesztését valósítjuk meg, amelyben a radiofarmakonok előállítása során használt különféle berendezések különböző formában előálló adatait az adott laboratóriumi gyártástámogató rendszernek továbbítani tudja, és így biztosítja az adatok egységes módon történő kezelését az adatintegritás megőrzésével. Ez az informatikai megoldás elősegíti a gyártási folyamat hatékonyabbá és gyorsabbá tételét, emellett csökkenti a folyamatok kockázatát, mivel a humán közreműködést az adatbevitel során minimalizálja.